عضو هیات رئیسه اتحادیه طلای تهران می‌گوید: خرید طلای آب شده ممنوع نیست. توصیه ما به مردم این است که به جای خرید طلاهای آب شده مصنوعات طلا را خریداری کنند.

عضو هیات رئیسه اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که چرا خرید طلاهای آب شده به مردم توصیه نمی‌شود؟ گفت: شمش‌ها یا طلای آب شده قابلیت خرید و فروش در خارج از صنف طلا را ندارد؛ چرا که مردم عادی تخصص یا شناخت کافی درباره طلاهای آب شده ندارند و ممکن است با خرید طلاهای آب شده در ادامه مسیر دچار برخی خسارت‌ها شوند.

 

ایوب اکبری‌پور دیبازر افزود: طلاهای آب شده، مواد اولیه تولیدکنندگان هستند. نباید بر ابزار و مواد اولیه طلاسازان سفته بازی شود. توصیه ما به مردم این است که به جای خرید طلاهای آب شده مصنوعات طلا را خریداری کنند؛ چرا که طلاهای آب شده برای داد و ستد و معامله‌گری ساخته نشده است.

او در پاسخ به این پرسش که آیا داد و ستد طلای آب شده ممنوع است؟ پاسخ داد: ما نمی‌گوییم که خرید طلای آب شده ممنوع است. اینکه به مردم توصیه داریم از خرید طلای آب شده اجتناب کنند این است که مردم عادی شناخت کافی ندارند و نمی‌توانند درباره عیار طلای خام شده اظهار نظر کنند. بنابراین بهتر است که در این حوزه ورود نکنند.

اکبری‌پور دیبازر درباره چشم‌انداز نرخ طلا گفت: هرگز نمی‌توان چشم‌انداز نرخ طلا را مشخص کرد. این روزها پیش‌بینی نرخ طلا سخت‌تر از گذشته شده است. چرا که نرخ طلا براساس سه معیار همچون نرخ ارز، نرخ انس جهانی طلا و میزان عرضه و تقاضا ارتباط دارد. نرخ طلا یک نرخ جهانی است و تشکل‌های داخلی درباره چشم‌انداز آن اطلاع دقیقی ندارند.

منبع:گسترس نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X